28 marca 2017 w murach Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie w Gostyninie odbył się I regionalny konkurs polonistyczny pod hasłem „JĘZYK POLSKI TRAKTUJĘ POWAŻNIE!”. Do rywalizacji o tytuł MISTRZÓW SŁOWA POLSKIEGO przystąpiło 25 dwuosobowych drużyn z 10 szkół powiatu gostynińskiego w trzech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W dobie powszechnej skrótowości chęć zmierzenia się z niezwykle trudną materią poprawności językowej zasługuje na szacunek i uznanie. Zmagania konkursowe stały się zachętą do dyskusji nad miejscem i rolą ojczyzny-polszczyzny w życiu współczesnych Polaków oraz refleksji nad bogactwem naszego języka mówionego i pisanego.

Uczestnicy udowodnili, że wśród młodych ludzi jest wielu miłośników języka polskiego. Zmagania konkursowe, mamy nadzieję, były źródłem przyjemnych doznań, ci zaś którym przypadkiem powinęła się noga, wiedzą, że język polski ma wiele tajemnic, jeśli nie tym razem, to w przyszłości mogą zostać mistrzami słowa, a wtedy wszyscy uchylą przed nimi kapelusza.

Z niekłamaną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu:

KLASYFIKACJA ZESPOŁOWA:

* w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce: Julia Dembowska, Julia Polichnowska – Szkoła Podstawowa im. M. Kownackiej w Sokołów

II miejsce: Oliwia Toruniewska, Patrycja Ziółkowska – Szkoła Podstawowa im. W. S. Reymonta w Solcu

III miejsce: Klara Wasiak, Zuzanna Bombała – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie

* w kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce: Marta Balcerzak, Karolina Rędzikowska – Gimnazjum w Białotarsku

II miejsce: Dagmara Kostrzewska, Agata Zawadzka – Gimnazjum w Lucieniu

III miejsce: Michał Paszkiewicz, Radosław Kuta – Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich w Gostyninie

* w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce: Julia Waśkiewicz, Bartosz Sikorski – Zespół Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie w Gostyninie

II miejsce: Dominika Kowalska, Aleksandra Korytkowska – Zespół Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie w Gostyninie

III miejsce: Natalia Czapska, Emil Lewandowski – Gostynińskie Centrum Edukacyjne

Indywidualnie tytuł MISTRZA SŁOWA POLSKIEGO otrzymali:

Gabriela Trojanowska – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie

Alicja Gawin – Gimnazjum w Lucieniu

Julia Waśkiewicz – Zespół Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie w Gostyninie

MISTRZAMI ORTOGRAFII zostali:

Piotr Sujecki, Martyna Kalinowska – Gimnazjum w Łaniętach

Zwycięzcom i nauczycielom – opiekunom serdecznie gratulujemy wyników. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, mamy nadzieję, że spotkamy się za rok, podczas kolejnej edycji.

Małgorzata Jędrzejewska

zdjęcia na fb