zs04a

Fot. Budynek w którym obecnie mieści się szkoła przy ul.Kowalskiej 5

zs old2

Fot. Budynek starej Szkoły przy ul. Ozdowskiego 2

• W 1967r. powołano 5-letnie Technikum Elektryczne i 3-letnia Zasadnicza Szkole Zawodowa. Zajęcia odbyły się w podziemnej części budynku Liceum Pedagogicznego i Szkoły Ćwiczeń, mieszczącym się przy ul. Ozdowskiego 2 w Gostyninie. Przez trzy lata szkoła funkcjonowała równolegle z Liceum Pedagogicznym. Powstanie szkoły związane było z myślą o kadrach dla ZSO „Polam".
  •     W 1968r. powstało Technikum Elektryczne dla pracujących.
  •     W 1972r. pierwsze zajęcia rozpoczęło Liceum Zawodowe oraz oddano do użytku Bursę Międzyszkolną w sąsiedztwie Szkoły.
  •     W 1982r. zmontowano kontenery umożliwiające kooperacje z zakładem opiekuńczym ZSO „Polam" - Gostynin
  •     W 1984r. Szkoła wzbogaciła się o nowy budynek warsztatów szkolnych przy ul. Kowalskiej 5, który został przekazany przez zakład opiekuńczy.
  •     W 1985r. powołano szkole przysposabiającą do zawodu.
  •     W 1987 roku rozpoczęto opracowanie dokumentacji nowego budynku dydaktycznego szkoly w ramach Narodowego Czynu Pomocy Szkole
  •     W 1991r. powołano 5-letnie Technikum Elektroniczne.
  • W 1997r. oddano do użytku nowy budynek szkoly przy ulicy Kowalskiej 5, w którym odbyła się wojewódzka inauguracja roku szkolnego 1997/98. W tym samym roku pierwsze zajęcia rozpoczęło Technikum Ekonomiczne.

• W 1999r. powołano Liceum Ogólnokształcące.

• 1. grudnia 2001r. zostały zlikwidowane Warsztaty Szkolne przy ulicy Kowalskiej.

• W 2002 roku oddano do użytku szkoły hale sportowa.

W tym czasie Szkoła istniała pod następującymi nazwami:

•      Technikum Elektryczne
  •     Zespół Szkol Zawodowych Nr 2
  •     Zespół Szkol Nr 2
  •     Zespół Szkol im. Marii Skłodowskiej-Curie

Zawody, jakie uzyskiwali absolwenci:

• Elektromechanik
  • Elektrotechnik
  • Elektromonter
  • Tokarz
  • Slusarz-spawacz
  • Technik Elektryk
  • Technik Elektronik
  • Technik Ekonomista

Kilka slow o dyrektorach

Pierwszym dyrektorem był Marian Milczarek

Następnie stanowisko dyrektora piastował Zenon Kostkiewicz

Kolejnym dyrektorem był Zdzisław Syska, inicjator budowy nowego gmachu Szkoły, który prowadził szkole w latach 1978-1991.

Następnym w kolejności dyrektorem był Zdzisław Tarka (absolwent Technikum Elektrycznego z 1981r.), który kierował Szkołą od 1991r. do 2007 r.

Obecnie dyrektorem Szkoły jest Izabela Ewa Sieradzka, która piastuje to stanowisko od 2007 roku.

Kierownicy Warsztatów Szkolnych

Ryszard Cybulski