skl curie 201585

15 grudnia odbyła się w naszej szkole IX edycja Konkursu o Życiu i Dokonaniach Naukowych Marii Skłodowskiej-Curie. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o polskiej noblistce, pogłębienie wiedzy z zakresu fizyki i chemii oraz zainteresowania naukami przyrodniczymi.

W tym roku do konkursu zgłosili się uczniowie z 8 szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych: 9 drużyn  z Gostynina, 2 drużyny z Łącka, 1 drużyna z Gąbina, 1 drużyna z Sannik i 2 drużyny z Emilianowa - łącznie 15 zespołów trzyosobowych.
Konkurs składał się z dwóch etapów następujących kolejno tego samego dnia. Podczas pierwszego etapu każdy z członków zespołu rozwiązywał samodzielnie test zdobywając punkty dla swojej drużyny – wynik uzyskany przez drużynę był sumą punktów zdobytych indywidualnie przez każdego z członków zespołu. Do drugiego etapu zakwalifikowali się uczniowie: Gimnazjum Nr 2 im. Polskich Noblistów w Gostyninie, LO im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie i Gimnazjum Nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie. W wyniku zmagań finałowych, polegających na udzielaniu odpowiedzi na pytania biograficzne o Marii Skłodowskiej-Curie i związane z zagadnieniami z fizyki i chemii  dotyczącymi promieniotwórczości i energetyki jądrowej, wyłoniono zwycięskie zespoły.
I miejsce
zdobyła drużyna z Gimnazjum Nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie w składzie:
Kuźnicka Karolina
Zduńczyk Weronika
Szmydt Jakub
Uczniowie przygotowani przez nauczyciela chemii Panią Urszulę Karpińską
zdobyła drużyna z LO im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie w składzie:
Domżał Weronika
Reszke Maria
Czerwińska Natalia
Uczniowie przygotowani przez nauczyciela chemii Panią Annę Wolską
III miejsce
zdobyła drużyna z Gimnazjum Nr 2 im. Polskich Noblistów w Gostyninie w składzie:
Sielaczek Rafał
Czajkowski Tomasz
Wujkowski Daniel
Uczniowie przygotowani przez nauczyciela chemii Panią Ewę Doroszuk

Zwycięskie zespoły otrzymały nagrody, a wszyscy uczestnicy dyplomy pamiątkowe.
Zwycięskim zespołom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy w przyszłym roku.

Organizatorzy konkursu:
                                Beata Leonarcik