Nauka leży u podstaw każdego postępu,

który ułatwia życie ludzkie i zmniejsza cierpienie.

Maria Skłodowska-Curie

Od października biblioteka szkolna sukcesywnie wzbogaca swoje zbiory, korzystając z dotacji docelowej pochodzącej z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

W akcję włączyła się cała społeczność  szkolna i pozaszkolna. Ankiety, indywidualne rady, opinie rodziców, wskazówki bibliotekarzy z Biblioteki Miejskiej im. Jakuba z Gostynina oraz z Biblioteki Pedagogicznej stały się podstawą uzupełnienia księgozbioru. Każdy czytelnik, nawet ten najbardziej poszukujący (czytaj – wybredny), znajdzie coś dla siebie,  dla mamy, taty, dziadków czy rodzeństwa.

Zapraszamy po „gorące” nowości wydawnicze, literaturę piękną obejmującą powieści społeczno-obyczajowe, historyczne, sensacje, kryminały, fantastykę, horrory oraz klasykę literatury, biografie, pamiętniki, reportaże, poradniki…

Niektóre egzemplarze nie zdążyły „zagrzać” miejsca na półkach. Tuż po włączeniu w zbiory znalazły się u czytelników. To dowód zaprzeczający powszechnie panującej opinii, że młodzież stroni od książki.

W NASZEJ SZKOLE NIE STRONI, W NASZEJ CZYTA !

LOKALIZACJA

ul. Kowalska 5

sekretariat@zs2-gostynin.edu.pl

Design by: DiabloDesign.eu