W sobotnie przedpołudnie, 03 września 2016 r., cała Polska wsłuchiwała się w fragmenty dzieła Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”. Patronat nad Narodowym Czytaniem objęła para prezydencka.

W naszym mieście, na rynku przed Ratuszem, dzieło noblisty czytali: Burmistrz – P. Paweł Kalinowski, radni miasta, przedsiębiorcy, bibliotekarze, mieszkańcy oraz uczniowie.

Naszą szkołę godnie reprezentował Przewodniczący Samorządu Szkolnego  oraz członek Młodzieżowej Rady Miejskiej, uczeń klasy czwartej Technikum Informatycznego – Kryspin Cnotkowski. To już jego trzecie „spotkanie z Sienkiewiczem”. Tym razem odczytał fragment rozmowy toczącej się między Petroniuszem a Winicjuszem w sprawie uwolnienia Ligii z rąk Rzymian.

Czytający, przybyli słuchacze oraz przechodnie z zainteresowaniem wsłuchiwali się w interpretacje fragmentów powieści.

Posiadacze egzemplarzy „Quo vadis” mogli upamiętnić akcję czytelniczą pamiątkową pieczęcią.