Nauka leży u podstaw każdego postępu,

który ułatwia życie ludzkie i zmniejsza cierpienie.

Maria Skłodowska-Curie

W dniach od 10-11 kwietnia 2019 roku we Włocławku odbyły się po raz czwarty Mistrzostwa Polski w Lutowaniu RENEX SOLDERING CHAMPIONSHIP 2019. Organizatorem była , tak jak w latach ubiegłych, firma RENEX – jedna z największych  i najdłużej działających polskich firm z branży elektronicznej.

tn lut 13 05 20197


Mistrzostwa rozegrane zostały w Centrum Technologicznym Renex we Włocławku. Rywalizowali zarówno amatorzy-pasjonaci, jak i profesjonaliści w zakresie lutowania – montażu płytek PCB. W pierwszym dniu zawodów o tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski
w Lutowaniu rywalizowali uczniowie i studenci szkół technicznych.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie technikum informatycznego: Emanuel Zawadzki
z klasy trzeciej i Adrian Muszyński z klasy drugiej.
Do rywalizacji przystąpiło 70 zawodników w 5 grupach po 14 osób w każdej.
Adrian został przypisany do I grupy i zajął 6 miejsce, Emanuel do II grupy – zajął 5 miejsce. W ogólnej rywalizacji uczniowie zostali sklasyfikowani: Emanuel Zawadzki na 26 miejscu, Adrian Muszyński na 32 miejscu.
Wydarzenia towarzyszące mistrzostwom :
- „Człowiek vs. Robot” – pojedynek Mistrza Polski w Lutowaniu 2018r. Michała Czerwca
z Robotem Lutowniczym RECCO;
- Konkursy: „Znajdź i wygraj”, „Zdjęcie z plakatem”;
- Pokaz mody odzieży antystatycznej;
- „Zawody w skręcaniu na czas” - chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności w posługiwaniu
się wkrętakiem elektrycznym na czas.
W tym konkursie nasz uczeń Adrian Muszyński zajął 4 miejsce.
Cieszymy się, że nasi uczniowie mogli wziąć udział w mistrzostwach i doskonalić swoje umiejętności.

tn lut 13 05 20193

LOKALIZACJA

ul. Kowalska 5

sekretariat@zs2-gostynin.edu.pl

Design by: DiabloDesign.eu