Przyzwyczaić się do czytania książek, to zbudować sobie schron przed większością przykrości życia codziennego

William S. Maugham

Biblioteka Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gostyninie

I. Informacje ogólne

Godziny otwarcia biblioteki

Poniedziałek 8.30 – 14.30
Wtorek 8.00 – 14.00
Środa 8.00 – 14.00
Czwartek 8.30 – 14.30
Piątek 8.00 – 14.00

Biblioteka znajduje się na terenie szkoły. Zajmuje dwa pomieszczenia, w których utworzone zostały:

Szanowny czytelniku Zespołu Szkół!

Zbliżają się wakacje, wymarzony i wyczekiwany odpoczynek od podręczników, nauki, lekcji.

To dobry moment na nadrobienie zaległości w czytaniu, na relaks z nieco lżejszą, choć bardzo wciągającą literaturą. W sowicie doposażonych zbiorach naszej biblioteki, znajdziesz coś fascynującego, idealnie nadającego się, by zabrać ze sobą na plażę, w góry, na Mazury, pod gruszę,  do parku, na łąkę, na balkon, czy po prostu do domu.  Jest w czym wybierać.

W ramach ogólnopolskiej akcji "Cala Polska czyta dzieciom", uczniowie naszej szkoły, w dniu święta pluszowego misia, czyli 25 listopada, udali się pod opieką. p. Doroty Urbańskiej-Majchrzak do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie z lekturą Kubuś Puchatek A.A. Milne. Wybrana i aktorsko odczytana przez młodzież przygoda trafiła do młodych odbiorców czego dowodem było ogromne zainteresowanie oraz szczera radość drugoklasistów. A i nasi "starszacy" nie ukrywali zadowolenia i wzruszenia. Brawo!!! Młodsi koledzy i koleżanki pięknie nam podziękowali, wręczyli ręcznie wykonany dyplom oraz słodkie "małe co nieco". Mamy nadzieję, że wkrótce znów się spotkamy.