W dniu 30 marca w godzinach 9.00-14.00 w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie odbędzie się akcja #Komórkomania. Akcja ta ma na celu rejestrację potencjalnych Dawców szpiku. Zarejestrować może się każda osoba pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, która waży minimum 50 kg i nie zmaga się z chorobami przewlekłymi.

Akcja ta jest prowadzona od wielu lat przez Fundację DKMS. Jest to Międzynarodowa Organizacja non-profit zajmująca się walką z nowotworami krwi i innymi. Dokonanie rejestracji nie kosztuje nic, poza poświęceniem kilku minut na wypełnienie formularza oraz samodzielnym pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka. Zarejestrować można się tylko raz, ponieważ nasze zgłoszenie ma zasięg ogólnopolski i międzynarodowy. Więcej informacji na stronie www.dkms.pl
Zachęcam serdecznie do przekazania tej informacji swoim bliskim (rodzicom, rodzeństwu, koleżankom i kolegom z innych szkół, znajomym, sąsiadom). Każdy może przyjść do naszej szkoły i wziąć udział w akcji. Cel jest szczytny, nie ma chyba większej satysfakcji jak możliwość podarowania komuś życia.
Więcej informacji na temat DKMS
https://www.dkms.pl/