12 października 2022 roku uczniowie klas 1K i 1L Technikum Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gostyninie wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Celem wycieczki było kształtowanie świadomości historycznej w zakresie ochrony zabytków techniki, rozwijanie zainteresowań nauką i techniką oraz jej tradycjami,jak również popularyzowanie, upowszechnianie i promowanie wiedzy technicznej.
Uczniowie odwiedzili Narodowe Muzeum Techniki, gdzie zwiedzili wystawę „Historia transportu – morzem, lądem i powietrzem”, prezentującą globalny rozwój technik przemieszczania się człowieka, od zarania dziejów do czasów współczesnych oraz ekspozycję „Historia komputerów. Liczy się!”- czyli zebrane w sali wystawowej mechaniczne sumatory, kalkulatory biurowe i kieszonkowe, komputery niemal współczesne i te z początków informatyki.

Kolejnym etapem wycieczki i niewątpliwie największą atrakcją dla wszystkich uczniów była wizyta w TV Polsat, w studiu 500 - miejscu wykorzystywanym przy realizacji programów telewizyjnych dla kanału Polsat Games. Uczniowie mieli możliwość poznać tajniki pracy w telewizji oraz obejrzeć studio wyposażone w najnowszej generacji sprzęt, umożliwiający realizację programów ze scenografią wirtualną. W trakcie spotkania uczestniczyli w relacji na żywo, prezentowanej na profilach Polsat Games, Fenzy oraz na Instagramie.Na zakończenie wizyty wszyscy otrzymali pamiątkowe prezenty, zadowoleni, pełni wrażeń i pomysłów wrócili do domów.