13 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły z klas: 1A LOP, 1K TP, 1T TP, 3A LOP, 4I T, i 4T TP pod opieką p. Roberta Czerwińskiego, p. Waldemara Figurskiego i p. Doroty Urbańskiej-Majchrzak, wybrali się na wycieczkę do Łodzi, aby zobaczyć niedawno otwarte (wiosna 2022 r.) Orientarium ZOO oraz dodatkowo obejrzeć w formacie 4K odnowioną wersję filmu „Avatar”, w reżyserii Jamesa Camerona.

Orientarium to najnowsza część łódzkiego ogrodu zoologicznego. Jedną z atrakcji Orientarium jest podwodny przeszklony tunel. Można z niego obserwować rafę koralową, rekiny i płaszczki. Ma około 26 m długości i 2,4 m wysokości. Wielką atrakcją jest także wybieg i basen dla słoni. O godz. 11.00 uczestnicy wycieczki mieli okazję obejrzeć karmienie i widowiskową kąpiel słoni w częściowo przeszklonym, wewnętrznym basenie. Łódzkie Orientarium urzeka egzotyczną, tropikalną roślinnością południowo-wschodniej Azji. Na wybiegach i w zbiornikach wodnych można podziwiać zwierzęta charakterystyczne dla tej orientalnej części świata.
Słoneczna jesienna aura sprzyjała przechadzkom po strefie zewnętrznej zoo, w której zorganizowano wybiegi dla panter, niedźwiedzi, gibonów, orangutanów, lwów, tygrysów, żyraf, hipopotamów karłowatych i innych egzotycznych zwierząt oraz woliery dla ptaków.
Cinema City Manufaktura to następny punkt harmonogramu wycieczki. Kinomani ceniący sztukę filmową science-fiction obejrzeli film „Avatar” w nowoczesnej technologii projekcji 3K w standardzie 4K i dźwiękiem HDR. Fantastyczna historia z wątkiem miłosnym, porywająca akcja, liczne przygody i sceny zapierające dech w piersiach wpłynęły na niepowtarzalną atmosferę filmu. „Avatara” w nowej wersji nie tylko się ogląda, lecz także autentycznie przeżywa. Wykorzystanie nowych - komputerowych – technologii uczyniło z filmu prawdziwy majstersztyk, który zdecydowanie warto było przeżyć w kinie.
Za profesjonalną organizację wycieczki dziękujemy gostynińskiej firmie turystycznej Ban-Tur.