1

W trzecim tygodniu pobytu, uczniowie Zespołu Szkół nadal kontynuowali praktyki i zdobywali bezcenne doświadczenie zawodowe. W połowie ich kursu, zostali oni poddani ocenie i uzyskali najwyższe noty od swoich pracodawców i koordynatorów projektu. Młodzież była pod wrażeniem nietypowej lekcji języka hiszpańskiego, która miała miejsce w Muzeum Sztuk Pięknych - Museo de Bellas Artes, mieszczącego się w klasztorze, w zabytkowej części Sewilli. Mogli tam z bliska podziwiać prace takich mistrzów jak El Greco, Velázqueza czy Murillo. Uczniowie mogli również zrelaksować się podczas rejsu wycieczkowym statkiem po rzece Gwadalkiwir. Zobaczyli stolicę Andaluzji z nowej, nieznanej perspektywy, podziwiając zarówno historyczną, jak i nowoczesną stronę miasta. Przepłynęli pod najstarszym w Europie żelaznym mostem Puente de Triana, obok Złotej Wieży oraz Klasztoru Santa Maria. Młodzież z niecierpliwością wyczekiwała niedzielnej wycieczki do Kadyksu, najstarszego miasta w Hiszpanii, które zostało założone przez Fenicjan ponad 3000 lat temu! Zwiedzili też teatr rzymski, katedrę zwieńczoną złotą kopułą wykonaną z płytek oraz stare miasto z plątaniną uroczych, wąskich uliczek. Jednak największą atrakcją była dla nich kąpiel w Oceanie Atlantyckim. Przed nimi został już niestety ostatni tydzień w gościnnej Hiszpanii, z równie intensywnymi praktykami zawodowymi i ciekawymi wydarzeniami.

  

Opiekunowie: Monika Jasińska-Tomczak, Roman Szmania

 

Szczegółową relacje można obejrzeć pod wskazanym linkiem

https://www.facebook.com/Zespół-Szkół-im-M-Skłodowskiej-Curie-w-projekcie-Erasmus-106925602045383/