S2

Niespodziewanie szybko upłynął uczniom już drugi tydzień praktyk w Sewilli. Poczuli się pewniej w nowym miejscu, obcując z inną kulturą i przełamując barierę językową. Bardzo dobrze poznali swoje miejsce pracy, zaprzyjaźnili się ze współpracownikami i dali się poznać jako sumienni i odpowiedzialni praktykanci. Opiekunowie codziennie odwiedzali uczniów w miejscu ich praktyk i obserwowali ich pracę. Mieli również okazję poznać pracodawców, którzy chętnie opowiadali im o swoich firmach i planach na przyszłość. Popołudnia upłynęły wszystkim na wypoczynku i poznawaniu uroków Sewilli. Uczniowie zwiedzili Plaza de Toros, czyli najstarszą arenę walki z bykami w Hiszpanii, Metropol Parasol, największą drewnianą konstrukcję na świecie, skąd roztaczał się obłędny widok na panoramę miasta. Gratką nie tylko dla fanów piłki nożnej było zwiedzenie stadionu FC Sevilla, gdzie każdy mógł poczuć dreszcz prawdziwych emocji sportowych. Uczniowie mieli okazję zasiąść w loży VIP, zejść do szatni piłkarzy i kupić pamiątki związane z klubem. Ukoronowaniem tak intensywnego tygodnia była wycieczka do Granady – miasta położonego u stóp gór Sierra Nevada. Po krótki zwiedzaniu arabskiej dzielnicy Albaicin i starego miasta, grupa udała się na wysokie wzgórze, na którym usytuowany jest zespół pałacowo-parkowy i twierdza Alhambra, wpisana na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO. Olbrzymie wrażenie wywarł na wszystkich niespotykany nigdzie indziej w Europie tak dobrze zachowany przykład architektury mauretańskiej. Po tak niecodziennych wrażeniach, uczniowie z radością oczekują nowego tygodnia.

Opiekunowie: Monika Jasińska-Tomczak, Roman Szmania

Szczegółową relacje można obejrzeć pod wskazanym linkiem
https://www.facebook.com/Zespół-Szkół-im-M-Skłodowskiej-Curie-w-projekcie-Erasmus-106925602045383/