Narodowe czytanie to akcja od 10 lat promująca polskie dziedzictwo literackie, nad którym honorowy patronat sprawuje Para Prezydencka.

W pierwszych tygodniach września, w wielu miejscowościach naszego kraju, odczytywano fragmenty dramatu naturalistycznego Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”.

Inicjatywa cieszy się corocznie zainteresowaniem społeczności gostynińskiej, w tym uczniów i absolwentów naszej szkoły.

Wiktor Szymkiewicz, uczeń klasy 3 technikum elektronicznego, już po raz drugi zaangażował się w gostynińskie narodowe czytanie, tym razem jako narrator. W Szczawinie Kościelnym zaś w akcję czytania włączyli się: Natalia Rzeźnicka z klasy 1 technikum ekonomicznego oraz absolwent naszej szkoły, sympatyk, miłośnik i twórca literatury – Adam Kulaziński.

Czytającym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej placówki.