24 maja, grupa 47 uczniów z Zespołu Szkół im Marii Skłodowskiej-Curie, uczestniczyła w wyciecze do Warszawy na Międzynarodowe Targi Książki, które odbywały się w Pałacu Kultury i Nauki oraz sąsiadującym Placu Defilad. Corocznie, to kluczowe wydarzenie kulturalne promujące nowości wydawnicze pojawiające się na rynku polskim i światowym, przyciąga setki pasjonatów literatury i czytelnictwa. Stąd i nasza obecność. Mimo doskwierającego na zewnątrz upału, młodzież chętnie przemieszczała się od stoiska do stoiska, wyszukując ciekawych dla siebie tytułów. Niektórym udało się porozmawiać z pisarzami i otrzymać dedykowany wpis w zakupionym przez siebie egzemplarzu. Obecność na Targach, możliwość przeglądu książek, rozmowy z ich twórcami, jak również z naszymi uczniami, pozwolą na doposażenie szkolnej biblioteki w konkretne tytuły. Taką szansę daje nam przyznane dofinansowanie w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Drugim punktem programowym wyjazdu była wizyta w Narodowym Muzeum Techniki mieszczącym się w tym samym budynku, tj. Pałacu Kultury i Nauki. Młodzież zwiedziła stałe ekspozycje poświęcone m.in. polskim naukowcom, historii komputerów, źródłom energii i historii paliw kopalnych, historii transportu, historii badań kosmosu i wkładzie Polski w jego podbój.
Wycieczkę zorganizowała pani Dorota Urbańska-Majchrzak wraz z opiekunami i miłośnikami czytania, panią Adrianną Szczepaniak i panem Waldemarem Figurskim.