8 kwietnia, uczniowie klas 1A i 1T pod opieką swoich nauczycieli, p. Barbary Adamskiej, p. Anity Szymańskiej-Sarzała oraz p. Romana Szmani, zwiedzali kompleks budynków Sejmu i Senatu RP, gdzie poznali historię polskiego parlamentaryzmu. Pani przewodnik oprowadziła nas po najciekawszych miejscach tych instytucji, opowiedziała o ich funkcjach i historii ich powstania, a także przybliżyła młodzieży podstawowe informacje dotyczące władzy ustawodawczej w Polsce.

Szczególną uwagę poświęciła pracy senatorów i posłów. Mieliśmy okazję spotkać na sejmowej sali posiedzeń jednego z nich – posła Marcina Józefaciuka. Ponieważ poseł Józefaciuk jest z zawodu nauczycielem w szkole średniej i uwielbia kontakt z młodzieżą, z chęcią poświęcił nam chwilę i opowiedział o swojej pracy w Sejmie. Kto wie, może pewnego dnia któryś z naszych uczniów zasiądzie w tych sejmowych ławach...