Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gostyninie
W lipcu i sierpniu swój staż w ORLEN Serwis odbyło 5 uczniów z naszej szkoły. Stażyści oprócz zapoznania się z codzienną pracą na wydziałach w branżach: maszyn wirujących, elektrycznej, automatycznej i mechanicznej, wzięli udział w specjalnie przygotowanych szkoleniach w Centrum Szkoleniowym ORLEN.
Wiktor, technik elektronik z Zespołu Szkół w Gostyninie: „Podczas stażu zapoznałem się z charakterem pracy mechanika na Wydziale Warsztatowym Maszyn Wirujących. Główną motywacją do podjęcia przez mnie stażu była chęć zdobycia doświadczenia, a tym samym wzbogacenie swojego CV o nowe kompetencje oraz możliwość zarobienia na wakacje.”
Stażyści dowiedzieli się jak właściwie przygotować się do rekrutacji, odbyli szkolenie z obsługi testerów: TAZR do automatów SZR/PPZ oraz Omicron CMC356, a także poznali zagadnienia związane z inżynierią odwrotną i drukiem 3D.
Podczas dnia specjalnego odbyło się spotkanie stażystów z Płocka, Włocławka i Trzebini, dzięki czemu wszyscy mieli okazję się poznać, wymienić doświadczeniami i spostrzeżeniami o pobycie w spółce.
Jesteśmy przekonani, że stażyści efektywnie odbyli zajęcia na wydziałach ORLEN Serwis, poszerzyli swoje umiejętności praktyczne oraz nabrali cennego doświadczenia, co pozwoli im łatwiej rozpocząć karierę zawodową.