02 czerwca 2022 r. klasa 1LBT zaprosiła klasę 1LKT do współudziału w wycieczce do Orientarium ZOO w Łodzi. Towarzyszyły nam wychowawczynie: p. M. Jędrzejewska i p. J. Żółtowska oraz nauczycielka historii p. U. Milczarska.
Miesiąc po inauguracyjnym otwarciu mieliśmy okazję obejrzeć najnowocześniejszy kompleks, umożliwiający podziwianie zwierząt i roślin z Azji Południowo-Wschodniej oraz poznanie ekosystemów związanych ze środowiskiem wodnym.
Budynek Orientarium, wybiegi i woliery zajmują powierzchnię prawie 10 boisk piłkarskich. Mieszkańców tego miejsca mogliśmy obserwować z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry. Dowiedzieliśmy się, że mieszka tam 35 gatunków zwierząt, a w strefie oceanicznej pływa 200 gatunków ryb.

Większości spodobało się pokazowe karmienie słoni indyjskich, które oglądaliśmy zarówno z tarasu widokowego, jak i przy szybie basenu specjalnie wybudowanego dla słoni. Zainteresowanie wzbudziła też para krokodyli gawialowych oraz orangutany sumatrzańskie.
Największą atrakcją okazał się podwodny tunel o długości 26 metrów, w którym podziwiać mogliśmy 1300 zwierząt: ryb, rekinów i płaszczek. Wszyscy czuliśmy niedosyt, gdyż mieliśmy nadzieję, że tunel będzie dłuższy. Na pocieszenie wykonaliśmy sobie zdjęcia m.in. przy paszczy rekina.
Po wizycie w Orientarium mieliśmy czas na zwiedzanie we własnym zakresie i przez nikogo nie narzucanym tempie pozostałej ekspozycji łódzkiego ZOO. Wycieczka nie mogła odbyć się bez obowiązkowej wizyty w Mc Donald’s. Pełni wrażeń i najedzeni wróciliśmy do Gostynina. Już planujemy kolejne podróże.