W dniu 22 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Gostyninie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ,,Poezja nie zna języka”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i spotkał się z dużym zainteresowaniem.Tematyka nadesłanych wierszy i ich tłumaczeń na język angielski była bardzo różnorodna, dominowały jednak rozterki uczuciowe, egzystencjalne, charakterystyczne dla wieku dorastania. Tym bardziej cieszy fakt, że młodzież chce się dzielić tym, co zajmuje jej myśli i serca. Lektura tekstów młodych twórców świadczy o wielkiej wrażliwości uczniów i ich potrzebie wyrażania się w języku poetyckim. Jury w składzie Magdalena Ciećwierz-Sopińska, Małgorzata Grzelak przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Miejsce I  Iga Krawczyk – Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyninie

Miejsce II  Maja Pietrowicz – Szkoła Podstawowa w Lucieniu oraz Amelia Rogala – Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyninie

Miejsce III  Justyna Łyzińska – Szkoła Podstawowa w Łącku

Wyróżnienia:

Amelia Kaczanowska - Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyninie

Zuzanna Karasiewicz - Szkoła Podstawowa w Lucieniu

Klara Marciniak - Szkoła Podstawowa w Solcu

Cyprian Tarka - Szkoła Podstawowa w Solcu

Hubert Tarka - Szkoła Podstawowa w Solcu

Uhonorowanie nagrodzonych autorów nastąpi podczas spotkania uczestników konkursu w Zespole Szkół w dniu 9 czerwca 2022 r.