We wtorek 22 marca odbył się w naszej placówce Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Dokonaniach Naukowych Marii Skłodowskiej-Curie.
Tegoroczna edycja konkursu zgromadziła 12 trzyosobowych zespołów w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe z powiatu gostynińskiego. Przedmiotem konkursu były zagadnienia fizyko-chemiczne z wątkami biograficznymi dotyczącymi noblistki, zaś celem popularyzowanie nauk przyrodniczych oraz wiedzy o dokonaniach uczonej.


Zgodnie z formułą, konkurs składał się z dwóch etapów następujących kolejno tego samego dnia. W pierwszym - każdy uczestnik rozwiązywał samodzielnie test zdobywając punkty dla swojej drużyny. W drugim – finałowym - trzy zespoły z największą ilością punktów udzielały odpowiedzi na wylosowane przez siebie pytania z zakresu promieniotwórczości i biografii noblistki.

Po wyrównanej walce Jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce drużyna z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie w składzie: Eliza Baranowska, Kinga Zygmunt, Dominik Korycki
II miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Sannikach w składzie: Alicja Rączka, Zuzanna Szarow, Wojciech Cieślak
III miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie w składzie: Julia Pastor, Jakub Olszdewski, Szymon Zywert

Wszystkie zespoły biorące udział w konkursie otrzymały z rąk Pani Dyrektor Izabeli Sieradzkiej pamiątkowe dyplomy, zwycięzcy – dyplomy indywidualne i nagrody rzeczowe. Podziękowania za przygotowanie merytoryczne młodzieży otrzymali także opiekunowie. Wiedza, którą przekazali swoim uczniom, zaowocowała wysokim poziomem konkursu.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, mamy nadzieję, że spotkamy się za rok, podczas kolejnej edycji.

Organizatorzy konkursu:
Beata Leonarcik
Janusz Latoszek
Dorota Urbańska-Majchrzak