Dnia 1 lutego 2024 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli spółki ORLEN Serwis S.A. oraz ORLEN S.A. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas trzecich i czwartych technikum elektronicznego i informatycznego. Pracownicy spółki ORLEN Serwis S.A. przekazali młodzieży informacje o warunkach i kierunkach zatrudnienia w firmie, o ofertach odbywania praktyk w cyklu edukacyjnym i staży wakacyjnych, z możliwością zdobycia nowych i doskonalenia już posiadanych umiejętności praktycznych.
Przedstawiciele ORLEN S.A. z Obszaru Produkcji – Ambasadorzy Marki Pracodawcy opowiadali o rekrutacji na stanowisko Młodszych Operatorów Procesów Produkcyjnych.

W spotkaniu uczestniczył również uczeń klasy piątej technikum elektronicznego Jakub, który podzielił się z młodszymi koleżankami i kolegami spostrzeżeniami z odbytej praktyki i miesięcznego stażu w ORLEN Serwis S.A. - „Jestem bardzo zadowolony z możliwości pracy w firmie ORLEN Serwis. Pozwoliło mi to rozszerzyć moje umiejętności w zakresie elektroniki, elektryki, mechaniki i automatyki. Współpracownicy pomagali mi wdrożyć się w pracę, udzielali porad i wyjaśniali trudności napotykane podczas pracy z elementami i obiektami. Zdobyte doświadczenie na praktyce i stażu pod okiem fachowców zmotywowało mnie do starania się o pracę w firmie ORLEN po skończeniu szkoły.
Takie spotkania są niezwykle cenne. Pozwalają uczniom zetknąć się z rynkiem pracy. To źródło wymiany wiedzy bezpośrednio między pracownikami a uczniami.
Wszystkim przedstawicielom firmy ORLEN Serwis S.A. oraz ORLEN S.A. dziękujemy za przekazane młodzieży informacje.

Zapraszamy do obejrzenia filmu

#ORLENwszkole – ORLEN z wizytą w czterech szkołach regionu Płockiego - YouTube