Praktyki uczniów w Portugalii - cd.
Jakub, uczeń klasy technikum o profilu ekonomicznym odbywa praktyki w biurze międzynarodowej firmy konsultingowej Euromind, która zajmuje się szkoleniami i kształceniem zawodowym oraz oferuje usługi w sektorze edukacji i szkoleń. Euromind organizuje praktyki zawodowe, kursy języka ogólnego i specjalistycznego, warsztaty szkoleniowe, wizyty studyjne, warsztaty kulturalne, a także zajęcia z zakresu skutecznego poszukiwania pracy w UE. Ponadto Euromind, we współpracy z portugalskimi szkołami zawodowymi i firmami partnerskimi, zapewnia profesjonalne szkolenia uczniom z różnych obszarów edukacyjnych. Obecnie firma zajmuje się także częścią organizacyjną pobytu naszych uczniów na praktykach w Setubalu.

Uczeń jako asystent pracowników biura wykonuje prace biurowe, wprowadza niezbędne dane do programów, przygotowuje dokumentacje dotyczącą uczestników projektów, praktyk i szkoleń, a także segreguje dokumenty i zajmuje się pracami promocyjnymi i marketingowymi. W swojej pracy uczeń poszerza wiedzę i zdobywa nowe doświadczenie zawodowe, ale przede wszystkim ze względu na międzynarodową kadrę i dokumentację w językach obcych doskonali umiejętności językowe.
Oliwia i Klaudia, uczennice technikum organizacji turystyki swoje praktyki odbywają w Museu do Trabalho Michel Giacometti - Labor Museum. Muzeum Pracy Michela Giacomettiego, poświęcone światu pracy, zostało zaprojektowane tak, aby odzwierciedlać trzy sektory gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem dziedzictwa przemysłowego, rzemiosła miejskiego powiązanego z handlem, usługami oraz starych fabryk konserw i litografii z siedzibą w gminie Setúbal. Zwiedzając można odkryć także wystawy stałe tj. „Przemysł konserwowy (od aukcji do puszki)”, „Świat obszarów wiejskich – kolekcja etnograficzna Michela Giacomettiego i Génese do Museu” oraz „Mercearia Liberdade – dziedzictwo, które należy chronić”. Uczennice wykonując powierzone obowiązki szlifują swoje umiejętności językowe i pogłębiają doświadczenie w wybranym przez siebie zawodzie.

Galeria zdjęć