Uczniowie przebywający w Portugalii oprócz zwiedzania tego pięknego kraju, o czym dużo już pisaliśmy, uczęszczają na codzienne praktyki. Ich celem jest zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego oraz zaznajomienie się z wybraną przed siebie branżą.
Fabian, Jakub oraz Filip, uczniowie technikum kształcącego w zawodzie technik elektronik odbywają swoje praktyki w firmie Dynasys, zajmującej się działalnością w zakresie projektów dotyczących inżynierii elektronicznej i telekomunikacyjnej, o możliwości wytwarzania urządzeń, instalacji, integracji i utrzymania systemów z zakresu teleinformatyki.

Bartosz, uczeń technikum informatycznego odbywa swoje praktyki w firmie Phone Gallery, zajmującą się głównie naprawą telefonów i tabletów. Firma jest kameralna, ale prężnie działająca, gdzie uczeń poznaje techniki naprawcze sprzętów oraz uczy się diagnozować uszkodzony sprzęt.
Julia i Sylwia, uczennice technikum organizacji turystyki swoje praktyki odbywają w firmie Rotas do Sal, która zajmuje się organizowaniem rejsów i wycieczek. W swojej ofercie mają m.in. obserwacje delfinów i ptaków w ich naturalnym środowisku oraz krajobrazowe i ekologiczne wycieczki po Parku Przyrody Arrabida. Do obowiązków uczennic należy m.in. pomoc przy organizacji rejsów, zapoznawanie klientów z ofertą biura oraz obsługa gości podczas rejsów wraz z opowiadaniem ciekawostek o wybranych punktach podróży.
Wszyscy uczniowie w swoich firmach poszerzają swoją wiedzę i wzbogacają doświadczenie praktyczne, a dodatkowo doskonalą umiejętności językowe posługując się językiem angielskim lub portugalskim.

Galeria zdjęć