Uczniowie przebywający na praktykach w Portugalii są już na półmetku swojego miesięcznego pobytu. W minionym tygodniu nadal odkrywali ciekawe miejsca w Setúbalu m.in. XVI-wieczną fortece św. Filipa (Fortaleza de São Filipe) zlokalizowaną nad miastem.

Ma ona ostre, obronne kształty i w czasie swojego powstania była jedną z najbardziej okazałych budowli militarnych w Portugalii. W fortecy znajduje się kaplica posiadająca ładne biało-niebieskie panele azulejos oraz kawiarnia z przepięknym widokiem, który wynagradza trudy podejścia z centrum pod fortecę. Podczas pobytu grupa uczniów regularnie uczęszcza na lekcje języka portugalskiego, podczas których pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności językowe. W czasie wolnym spacerują po Setubalu odkrywając nowe zakątki miasta i napawają się pięknymi widokami. W zeszłym tygodniu 17 urodziny obchodził uczestnik projektu - Fabian, które uczczone były "tortem" i życzeniami dla jubilata. Celebrowany był również Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn symbolicznymi prezentami i życzeniami. W weekend natomiast grupa powtórnie odwiedziła Lizbonę. Tym razem zwiedzali jedną z najciekawszych dzielnic - Belem, gdzie znajduje się Klasztor Hieronimitów wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz Pomnik Odkrywców. Podczas wycieczki ponownie uczestnicy spacerowali po centrum Lizbony odwiedzając Kościół Świętego Rocha, Kościół Karmelitów oraz skorzystali z przejazdu najsłynniejszą windą Santa Justa.

Zobacz galerię obrazków